نامهای مرسوم : سیکاس زامیا ( نخل مقووایی ) دستگاه لیزر

نام ان دستگاه لیزر یسی &# فروش دستگاه لیزر یاس خوشه ای , Cardboard Sago , Jamaican Sago , Mexican Cycad , Cardboard Cycad , Cardboard Palm

اسم علمی : zamia furfuracea

خانواده : سرخس نخلی Cycadales

اسم Zamia از ریشه azaniae یونانی , به معنی ( یک مخروط کاج ( گرفته شده‌است .

این دسته از سیکاس در جمهوری اسلامی ایران پیشینه و عمر متعددی ندارد و پس از واردات مدل zamia furfuracea که به سیکاس مقوایی یا به طور همگانی به نام سیکاس زامیا معروف شده‌است , در سالیان اخیر به صورت نشایی و یا این که بوته ای به طور محدود به فروش می‌رسد . البته با اعتنا به این که نوع سیکاس رولوتا از این خانواده گیاهی دوستداشتنی در بین علاقه مندان دستگاه لیزر و گیاه در سراسر دنیا محسوب می شود , پیش بینی میشود که‌این گونه نیز جای خود را در بازار گشوده نموده و به منزل ها و باغ های ایرانیان نفوذ پیدا کند .

سیکاس زامیا مقوایی فروش دستگاه لیزر و گیاه

سیکاس مقوایی مثل سیکاس رولوتا از جنس سرخس و از خانواده Zamiaceae است که مستقر مکزیک , ایندیای غربی و مرکزی ( در دریای کاراییب ) و امریکای جنوبی تا جنوب بولیوی است . طیف وسیعی از یک مدل زامیا ( integrifolia ) نیز در آمریکا آمریکا ( جورجیا و فلوریدا ) بسط یافته است .
دستگاه لیزر
سه مدل کلیدی که ساکن استرالیای غربی میباشند Macrozamia riedlei وMacrozamia fraseri و dyeri Macrozamia می باشند .

این دستگاه لیزر جور در بخشها بومی در جاهای به طور کلی خشک در خاک های شنی و در صخره های دریایی و آهکی پرورش می کند .
نخل مقووایی یا به عبارتی سیکاس زامیا دارای یک تنه کوتاه و برخی اوقات زیرزمینی تا 20 سانتیمتر است که معمولا فارغ از انشعاب در سمت بالا پرورش می کند و تراز تنه دارنده بقایای برگهای قدیمی است و بافت چغل وخشی برای تنه آن آماده نموده است . در سن جوانی دارنده رشد فراوان کندی است اما با ارتقا سن و بالغ شدن گیاه رشد آن عجله میگیرد . تنه سیکاس زامیا به عنوان یک مخزن آب در طول خشکسالی کار می نماید .
دستگاه لیزر
در حین جونی گیاه اینگونه به نظر می‌رسد که برگها به جای تنه مستقیما از ذیل زمین روییده اند .

دستگاه لیزر سیکاس زامیا مقووایی دستگاه لیزر

سمیت : تمام بخش های این گیاه اعم از دانه ها برای حیوانات و انسان ها سمی میباشند . سمیت سبب جراحت زدن به کبد و تمامی ها و همچنین به فلج احتمالی . خواهد شد . کم شدن آب تن به سرعت از عارضه ها آن است و هیچ درمانی برای مسمومیت با آن فعلا شناخته نشده است .